Історія підприємства

Історія державного підприємства (ДП) «Укрхімтрансаміак» почалася 16 червня 1975 року, коли Постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР було прийняте рішення про будівництво аміакопроводу Тольятті-Горлівка-Григорівський лиман.

Будівництво аміакопроводу фінансувалося на компенсаційній основі закордонними фірмами «Occidental Petroleum Corporation, Williams Brothers» (США) та «Entrepose» (Франція).

Вже 1979 року на території України була введена в експлуатацію перша гілка аміачного трубопроводу, що з’єднала Горлівське виробниче об’єднання «Стирол» та Одеський припортовий завод (ОПЗ).

Друга частина аміакопроводу пролягла від м. Тольятті (Росія) та з’єдналась з українською ділянкою аміакопроводу в районі Харківської області.

У 1981 році було завершено спорудження потужного аміачного трубопроводу - унікального за своїм технічним рішенням і призначенням об‘єкту для транспортування хімічної речовини – рідкого аміаку до Одеського припортового заводу, а далі - на експорт до країн Європи, Азії та американського континенту.

Власне ДП «Укрхімтрансаміак» в його нинішній формі було засноване у 2001 році з метою утворення цілісного промислового комплексу, що забезпечує ефективне функціонування системи транспортування аміаку, насамперед, трубопроводу «Тольятті-Одеса», шляхом об’єднання підприємств-транзитерів аміаку: Придніпровського ДУ, Миколаївського ДУ «Трансаміак» та Українського державного зовнішньоекономічного підприємства (УДЗЕП) «Укрзовнішхімпром».

 

Попередня сторінка: Про підприємство Наступна сторінка: Керівництво