На НС-10 провели відновлювальні роботи, які дозволять розпочати видачу аміаку аграріям

Забезпечення потреб споживачів мінеральними добривами є особливо нагальним та актуальним у зв’язку з ситуацією, що склалася сьогодні на ринку. Тому ДП «Укрхімтрансаміак» технічно готує роздавальні станції магістрального аміакопроводу «Тольятті-Одеса» до видачі рідкого аміаку, планово завершивши проведення низки робіт. Зокрема, інженерно-технічний персонал Придніпровського управління магістрального аміакопроводу встановив кульовий кран 3″ 600-ї серії з механічним приводом та фланцевим з’єднанням і вузли обліку аміаку рідкого на лінії живлення роздавальної станції (РС), що розташована на НС-10 у Лозівському районі (Харківська обл.).

Усі види робіт з врізки та встановлення перекривної арматури  на трубопроводі живлення РС-10  (діаметром 89 мм і товщиною стінки 6 мм) виконували досвідчені фахівці служби головного механіка з дотриманням технологічних вимог та норм.

Після завершення монтажу група фахівців, які виконували роботи, здійснила перевірку якості, щільності та міцності зварних з’єднань фланців методами неруйнівного  контролю - візуальним, ультразвуковим та капілярним способами. Видимих зовнішніх та внутрішніх дефектів зварного шву виявлено не було, що є свідченням надійності використання обладнання у подальшому згідно з паспортними даними та технічними вимогами.

«Кульовий кран встановлено для досягнення високого ступеня герметичності ділянок трубопровідних систем, як допоміжне обладнання, з метою забезпечення належного рівня безпеки та безперебійної роботи роздавальної станції  у процесі відбору аміаку для подальшої його видачі споживачам, - пояснює начальник Придніпровського управління магістрального аміакопроводу Ігор Верхов. – До речі, впродовж останніх років ми спостерігаємо суттєве зростання попиту на рідкий аміак. Воно залежить від значної активізації аграрного виробництва в Україні та кліматичних змін. Адже літо стало більш посушливим, тому фермери змушені відмовлятись від використання сипучих добрив та віддавати перевагу більш ефективним за таких умов - рідким азотним».

 

Довідково

Згідно з даними досліджень, застосування рідкого аміаку при вирощуванні польових культур на чорноземах має низку агрономічних та економічних переваг у порівнянні з іншими традиційними видами добрив. Так, аміак, завдяки своїй активній дії, формує передумови для більш інтенсивного розвитку культури, сприяючи ефективнішому використанню вологи, краще розподіляється у ґрунті, суттєво підвищує його родючість і якість врожаю.

 Вернуться
04.04.2018
Попередня сторінка: Антикорупційна програма Наступна сторінка: Новини компанії